Iva Víravová tel. 776 105 282

Polévka z červené řepy a čočky

Polévka z červené řepy a čočky

Miluju "JEDNOHRNCOVÉ" POKRMY. Jsou rychlé, jednoduché a nenaděláte si nepořádek v kuchyni.


Ingredience: červená řepa, červená čočka, mrkev, celer, cibule, česnek, kurkuma nebo kari, pepř, sůl, majoránka, sojová smetana, sezamový olej.

Příprava: Postupně krájíte a přidáváte do jednoho hrnce od těch surovin, které jsou nejtvrdší po ty, které se vaří rychle.

 
Nejdéle trvá z těchto řepa a čočka, pokud není loupaná. Nebojte se pepře a kurkumy. Zahřejí vás a pomůžou lépe trávit. Jsou vhodné v zimě a zároveň při hubnutí. Česnek přidejte na konec a nevařte. Na talíři můžete zjemnit sojovou smetanou nebo jinou nízkotučnou, nezapomeňte nakonec na olej a bylinky.

Pokud máte při krájení hlad jako já dnes, protože jsem byla dopoledne v poradně a vařila později, můžete od všeho ochutnávat ještě v syrovém stavu, abyste zajistili tělu důležité enzymy, které se vařením zničí.

Všechno je pokrájené do 10 minut, přitom se již ty tvdé vaří od začátku, takže máte tak tak chviličku času na poklizení nože, prkénka a slupek zvířátkům a už se může servírovat. Já jsem použila talíř po své babičce, ve kterém to obzvláště dobře chutná a hřeje nejen v těle a i na duši.

Doboru chuť a příjemný zážitek i vám.